Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer recognition
Customer-specific caching
Individual prices
PayPal payments
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Statistics & Tracking
Affiliate program
Brevo Tracking Cookies
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Google Analytics
Track device being used
Toyota J10 Alloy Wheel Klassik_B Matte Black Note: Wheel comes without center cap / hubcap Certification TÜV certificate Suitable for J10 Ma...
- Order number: JJC5F000B00.XYZ.1001
- Supplier Name: delta4x4
- Weight: 17,6 kg
Toyota J10 Alloy Wheel Klassik_B Matte Black Note: Wheel comes without center cap /...more
Product information "Alloy Wheel Klassik_B Matte Black"
Toyota J10 Alloy Wheel Klassik_B Matte Black
Note: Wheel comes without center cap / hubcap
| Certification | TÜV certificate |
| Suitable for | J10 |
| Material | Aluminium |
| EU Type Approval Number | |
| EAN | 4250010738707 |
| Manufacturing | Cast, one-piece design with bolted ring |
| Offset | ET 0 (17x8J) |
| Bolt Pattern | 5 x 150 mm |
| Center Bore | 110 mm |
| Weight | 17.6 kg |
| Notes: | Matte black powder-coated finish |
| Winter Suitability | Yes |
| Max. Load Capacity | 1,400 kg |
| Scope of Delivery | Wheel, 5 x bolts/nuts, TÜV certificate |
Related links to "Alloy Wheel Klassik_B Matte Black"
Hersteller delta4x4
delta4x4 more
Supplier information "delta4x4"
delta4x4
Read, write and discuss reviews...more
Customer evaluation for "Alloy Wheel Klassik_B Matte Black"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.